Móricz Dániel bronzérmes a kritérium bajnokság U23-as kategóriájában
2018.09.02. 07:28

A Kőbánya Cycling Team versenyzője Móricz Dániel harmadikként zárt a kritérium bajnokság U23-as korcsoportjában.

A Magyar Kerékpáros Szövetség és a Fenntartható Térségért Alapítvány, Békéscsaba belvárosában rendezte meg a kritérium országos bajnokságot. Tizenkét korcsoportban közel százötven versenyző nevezett az eseményre. Egy kilométeres teljesen lezárt körpályán, 32 fokos hőségben zajlottak a futamok. A Kőbánya Cycling Team színeit az U23-as korcsoportban Istlstekker Zsolt és Móricz Dániel képviselték.

A férfiak U23-as és Elit versenye közös mezőnyben rajtolt. A 40 körös viadalt végül körelőnnyel Szatmáry András (Pannon Cycling Team) nyerte az U23-as mezőnyben Gönczy Gergő (Kontent-DKSI) lett a bajnok Sasvári Dániel (Epronex-Bike Hungary) és Móricz Dániel (Kőbánya Cycling Team) előtt. Istlstekker Zsolt a kilencedik helyen zárt.